10/21/2012

Stolen Arts ...


Argh! I hate people who do this .. It's quite ridiculous really
Why do people tell lies? fraud and lies ..Ah please ..Who you kidding? i'll tell *You're just deluding yourself.* So sorry but I find it unnecessary and ridiculous!!
I'm really tired of it.. Why you're stealing other people's art? and me?
Why are you doing this? I really HATE that!!!

This person stole my characters, drawings (Arts) [link]
I really dont understand what's written on this site ..
But plz..Help me! ..Report blog
I dont want to see more of it .. Also, these drawings are copyrighted! oO
ah, Damn! Please help me!!! = (

9 comment:

KashmirTxH dedi ki...

ben bu tip şeylerden hiç hoşlanmıyorum.. ama benim için bişey ifade etmez fazla fan artın artıyo ama insan en azından söyler blogta paylaşacağım falan diye onuda yapmadan bu şekilde haraket etmesi çok yanlış!! ama açıkçası bu kadar sevildiğini bilmiyorsum!! XDDD

CuBur dedi ki...

ahahahaha evet orası öyle tabi ama yinede "by cubur" diye yazdığım bülümden kırpıp resmin üzerine kendi adını yazması hoşuma gitmedi! Onu yapmasaydı belki bişeyler değişebilirdi ama yinede yani.. ufff yapmasınlar işte bulaşmasınlar benim resimlerime o kadarda iyi değil başkaları benden çok çok daha iyi yapıyor.. off şunun blogu kapansada bende rahat etsem!! ****

KashmirTxH dedi ki...

merak etme tatlım,, diğer resimlerin altında zaten senin adın yazıyor.. haaa eğer sanende kendisi olduğunu söylüyorsa eğer bilemem fakat bence o kadar kafana takmamlısın.. rapor ettik ne olur bilmiyorum.. oradakilerle elbette rapor edeceklerler,, merak etme!!!

CuBur dedi ki...

Evet tabi en sonunda her yalan gibi buda ortaya çıkacak.. Ama yinede ister istemez insanın biraz sinirleri bozuluyor..! Neyse ne yapalım artık bekliyip görcez.. :P

KashmirTxH dedi ki...

:PPP line wallaha!! neyse yorum yok... kendi terbiyesizliği :D

angy love77 dedi ki...

hey sorry ... I did not plan to steal anything! ... seriously! forgive me .... just a friend showed him your drawings resembled those of your story! regret what you ise .... and I denuncies! already will erase everything! another sorry!

angy love77 dedi ki...

are published to dirijido you! whether you could comment saying your opinion is appreciated! leelo please! link:
http://winxclubforever.metroblog.com/sorry_cubur_drawings
Angy Love77

CuBur dedi ki...

Hey!!!
I never wanted to write like this post ..But they have the right to copyright.. so just i'd like you to tell me before .. Still ok, i forgive you in this regard! Also *thank you for the answer and apologizing ... but please "Tell me next time"
I just would like to know!

angy love77 dedi ki...

I'll post the next time you? ... thanks for forgiving me seriously! wanted no problems! sorry! ... and saw your story and loved it! already delete all pictures of my blog! (which are yours) sorry back! not more trouble!

Popular Posts

Search